En hel uke i Bergen: oppsummering

Som jeg skrev tidligere så tenkte jeg å oppsummere uka vi har vært i Bergen. Det hele begynte med en alt for lang tur med buss og tog. 1 time forsinket, men vi kom i det minste trygt frem. Med så vondt i magen at jeg nesten gikk på veggen så var det godt å endelig komme til hotelrommet. Resten av dagen gikk derfor til å slappe av. Jeg orket ikke gå ut av senga engang.

Dag 2 derimot var mye bedre. Da ble det tur til akvariet. Min første dag i Bergen sine gater. Første dagen jeg fikk sett meg litt rundt hvertfall. Og turen til akvariet ble helt fantastisk. Vi fikk se så mange flotte dyr og jeg tok utrolig mange fine bilder av både fisk og fugl. Det er definnetivt et sted jeg gjerne kunne tatt turen til igjen. Alle bildene fra akvariet kan du se ved å trykke HER.

Dag 3 hadde vi planlagt en tur til bryggen, men det ble så mye mer enn det. Vi gikk rundt i Bergen sine gater og endte faktisk opp med å gå 11.5km i løpet av dagen. Heldigvis med en liten blund mellom de 2 turene. Du kan se bilder og lese mer om det HER og HER.

Dag 4 tok vi Fløibanen opp til toppen og fikk se en helt fantastisk utsikt over Bergen by. Dette var en helt magisk opplevelse. Har du ikke tatt Fløibanen før så anbefaler jeg deg på det sterkeste å ta den. Det var litt av en opplevelse. Den utsikten kan ikke beskrives, den må oppleves. Hvis du vil se bildene fra turen der så kan du klikke HER.

Dag 5 gikk til tivoli og museum. Selvom det pøste ned så skulle vi på tivoli. Det var også bra vi gjorde for vi hadde det utrolig gøy. Etter tivoliet dro vi på middelaldermuseumet og fikk se utrolig mye spennende der. Dette museumet ligger på bryggen så det er ganske sentralt egentlig. Om du syns slike ting er fascinerende så anbefaler jeg deg dette museumet. Der var det utrolig mye forskjellig. Du kan lese mer om det HER.

Dag 6 ble litt mer avslappende, men veldig koselig. Vi fikk spist kake på bryggen. Det var et lite bakeri som heter Baker Brun. Kaka var utrolig god og hvis du ønsker noe godtvtil kaffen din så kan jeg anbefale dette stedet. Når vi var ferdig der så fikk vi tatt en tur innom Outland. Vi fikk også tatt turen opp til kirken jeg hadde så lyst til å se på etter å ha fått øye på den noen dager før. Bilder av dagen finner du ved å trykke HER, HER og HER.

Og da har vi kommet til dageni dag som blir tilbragt på toget inn til Oslo, for så å ta bussen hjem. Dette er da slutten på dette eventyret, men det vil definnetivt komme flere eventyr i fremtiden. Jeg skal tilbake til Bergen. Også er det jo også mye annet jeg har lyst til å gjøre. Jeg har jo en ønskeliste over steder å dra til. Vi får se hva fremtiden bringer og hvilke reiser som venter meg.

Men jeg anbefaler virkelig Bergen. Det er en vakker by å dra til på ferie. Mye å se og gjøre. Vi var jo ikke på halvparten av det som kan gjøres, men vi må jo spare noe for neste tur også. Så håper jeg dere har hatt gleden av å følge min blogg, mens jeg har vært på ferie. Håper dere har likt bildene. Hvis dere vil se mer så kan dere besøke instagramkontoen HER.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg