Det var godt å komme seg ut og det var en fin tur til Oslo, men fy søren så deilig det var å komme hjem og sette seg ute i skyggen. Etter å ha gått opp bakkene fra bussplassen, er beina mine som kokt spagetti. Da er det veldig deilig å ha muligheten til å sette seg her og slappe av. Leiligheten er kjølig og god på sommeren, men ingenting slår frisk luft. Så her tenkte jeg å bli en lite stund til før jeg legger meg nedpå sofaen og blir der.
Vi har vært veldig heldige med været da. Det er godt og varmt, men det er også litt frisk vind inni mellom. Det er det beste været som finnes. Det kan bli litt vel varmt når det er helt vindstille. Når det er vindstille så er det badevær og jeg liker virkelig ikke å bade ute i sjøen der det kryr av andre mennesker. Om jeg skulle kjølt meg ned så ville jeg nok ha kjøpt et eget basseng eller løpt igjennom spredern sånn om man gjorde da man var små.
Nei, hvis jeg skal til sjøen så er det for å fiske. Ikke at det har blitt så mye fisking i det siste. Jeg må si jeg savner det litt. Ved sjøen er det alltid så friskt og man svetter ikke i hjel. Eller så kunne godt tenkt meg å dratt på båttur. Det ser skikkelig koselig ut. Kanskje det er det mitt pansjonistliv kommer til å fylles av, reise på sjøen med båt. Nyte solen, drikke champagne og spise reker. Vel, man kan jo drømme. Det blir vel heller en fjernstyrt båt i et lite basseng i hagen, med iskaldt vann og troika.
Heldigvis er det mange år til. Ofte sitter jeg å lurer på hva fremtiden vil bringe og hvor jeg er om 5 år. Hva har jeg opplevd? Hvor har jeg reist? Hva består livet mitt av da? Jeg pleier å drømme meg bort. Da reiser jeg verden rundt og opplever masse spennende. For det er faktisk veldig mye jeg har lyst til å se (og ta bilder av). Dette kan jeg egentlig skrive om i et annet innlegg ellers så tror jeg dette innlegget kommer til å bli veldig langt.
Når man har slitt så mye som jeg har gjort, blir man vant til begrensninger og eneste som har holdt meg oppe da har vært å drømme om steder jeg har lyst til å reise. Selvom kroppen min gjør vondt til tiden så er sommeren veldig mye bedre enn vinteren. Derfor bestemte jeg meg for å holde kroppen i gang, begynne å trene og til slutt blir kroppen min såpass bra at jeg kan nyte en skikkelig ferie, jeg kan gå langt osv. For det blir veldig mye gåing når man er på ferie og da er det veldig dumt å ha en kropp som ikke fungerer. Heldigvis er vi veldig heldige å ha en super varm og fin sommer i år. Det nyter jeg så sinnsykt etter å hatt så vondt og vært så deprimert. Så er det noe jeg gjør veldig lite av så er det å klage på sommeren og varmen. Det er faktisk eneste grunnen til at kroppen min ikke er så vond og psyken min ikke er på bunn. Så hva er det egentlig å klage over? Bare å drikke vann, spyle seg med hageslangen, spise en is, nyte det gode været og se litt positivt på sommeren. Vinteren blir lang og kald. Alle vet det. Så slutt å klag på hver eneste årstid og begynn å være takknemlig for den fantastiske sommeren. Vi er super heldige som har en så nydelig sommer.
Jeg er så lei av alle som sieræ at det er for varmt. Det er så mange måter å kjøle seg ned på så jeg syns faktisk ikke noe synd på dere. Beklager, men jeg klarer faktisk ikke se noe negativt ved fint vær.
#livetsompsykisksyk
Vi er veldig heldige som har fint vær 🙂 men jeg må klage BITTELITT 😀 Ha-ha…For jeg har akkurat laget et svette-i-hjel-innlegg. Jeg plages ganske mye i varmen. Leiligheten her jeg bor er på kokepunktet. Midt i sentrum … Men jeg liker sommeren og kunne gå i fine kjoler og kose meg 🙂
Hehe vel, jeg kan si at jeg har ikke sett innlegget ditt, ennå. Dette er så klart et mer generelt innlegg til alle som klager. Jeg forstår det kan bli litt mye om leiligheten blir veldig varm, men da får man prøve å kjøle seg ned, ha vifte i leiligheten osv. Vi mennesker klager bare så utrolig mye. Og det er ikke bare sommeren men de samme klager om at vinteren er for kald. Blir liksom aldri bra nok. Haha. Men håper du koser deg masse med sommerens finvær og ja, pynte seg, det er bare så deilig på sommeren. Flotte sommerkjoler osv. 🙂