Jeg er igjen hjemme alene. Samboeren har dratt til Sandvika så da har jeg prøvd å finne på noe for å holde hodet opptatt. Jeg satt på filmen over hekken, men det hjalp ikke start. I dag har jeg slitt veldig psykisk. Hodet mitt vil rett og slett ikke ha det bra i dag, men jeg prøver å gjøre det beste ut av dagen. Det startet egentlig med disse innleggene om fibromyalgi også fikk jeg vite at det nå har gått nøyaktig et halvt år siden faren til samboeren min gikk bort.
De siste ukene har jeg prøvd å gjøre det beste ut av dagene selvom jeg har hatt mye smerter og kroppen har vært helt utmattet. Jeg har alltid funnet en måte å tenke positivt og jeg prøver så klart det i dag også. Uansett hvor sliten jeg er så vil jeg så klart prøve å tenke positivt og finne positive øyeblikk. Det er absolutt ikke der problemet ligger i det hele tatt.
Hodet mitt er fylt med ganske mye negative tanker som kommer automatisk. Får jeg klarer å fokusere på det positive så er disse tankene allerede på plass. Så jeg tenkte at jeg skulle distrahere meg selv med youtube og Netflix fordi jeg er for sliten til noe annet. Dessuten er det vanskeligere å fokusere på positive ting når samboeren min ikke er hjemme. Jeg orker bare ikke å sitte her å grine, ha vondt i magen og måtte gå igjennom alt dette nå.
Å distrahere seg selv hjelper egentlig veldig lite. I tillegg orker jeg ikke lese i boka (noe som faktisk kunne hjulpet). Dagen i dag har kommet med mange problemer og ikke noe energi. Så hva gjør jeg da? Jeg prøver å puste med magen og bare legger meg ned. Tven er slått av fordi jeg ikke klarer å følge med uansett. Ja, det er slik dagen min er akkurat nå. Forhåpentligvis vil det bli bedre.
Tenk positivt. Hva har skjedd i dag som har vært positivt? Jeg pleier å si at hver eneste dag har noe positivt ved seg, men at det kanskje ikke er like lett å se det hver gang. Hvis man sliter med vonde tanker så er det så klart vanskelig å se hva som er positivt. Klarer jeg å finne noe positivt med denne dagen? Ja, det klarer jeg. Bare det at jeg har fått i meg frokost og tablettene er jo positivt. Jeg har faktisk fått en morgenrutine. Det er noe jeg har slitt med i lange tider.
Noe positivt kan man finne, men i dag er det så utrolig vanskelig. Særlig vanskelig er det med nabounger som skriker utover i hele nabolaget. Jeg takler ikke sånne ting når jeg er slik som i dag. En ting er å leke, men når dem står utpå veien og hyler så blir jeg sprø. Heldige meg som må lufte i dag og høre på disse ungene hyle uten grunn. Jeg skal ikke klage for mye, men det er nesten umulig å tenke når dem holder på sånn. Hvorfor lar foreldrene dem skrike sånn? Hadde det vært mine unger så hadde jeg blitt sprø. Enda en grunn til å ikke få unger. Jeg klarer ikke sånn unødvendig bråk.
Her sitter nå jeg da. Hører på skriking og har en generelt dårlig dag. Hva skal vi gjøre for at denne dagen skal bli bedre? Jeg kan jo lukke vinduet og ha det gøy med sminke eller style håret. Vinduet må hvertfall igjen før jeg får hodepine. Når det er gjort så er det mye jeg KAN gjøre. Kanskje jeg bare skal sette på musikk slik at jeg overdøver skrikene.
Noen som har no forslag til hva jeg kan finne på?
Husk å følg bloggen på facebook HER.