Da har jeg faktisk sittet her i en hel time (vel så det) og slappet av med både mat, drikke og boka mi. Jeg har fått lest noen sider og det har vært så avslappende og koselig. Bare det å sitte her alene, ute i den friske luften er helt fantastisk. Dette kan jeg bli vant til. Sånn bortsett fra at dem driver å graver for fibernett her så er det et ganske rolig nabolag.
Det eneste negative med å sitte ute er innsekter. Det er et eller annet som ikke lar meg være i fred. Jeg sitter å veiver med hendene som galing her jeg sitter. Det er like før jeg blir sprø. Her sitter jeg og nyter en deilig sommerdag også må den tingen komme å plage meg. Og vi snakker ikke om 1 meters avstand her altså. Neida, helt oppi fjeset mitt skulle den. Men jeg har bestemt meg for at jeg skal kose meg ute en stund og da skal ingenting få ødelegge det.
Så her sitter nå jeg å koser meg. Med skyfri himmel og kald pizza til frokost så skal ikke jeg klage. Det har faktisk vært en så bra dag at jeg lurer på om jeg drømmer. Også blir jeg angrepet av hva det nå enn var så vet jeg at det ikke er en drøm.
Nå har jeg egentlig bare ventet på at pengene fra nav skulle dukke opp. Jeg får nemlig tilsendt en flaske fra svigerinne mi. Jeg vet ikke om dere husker det, men jeg snakket om at hun lager flasker med #ikke1til som henger sammen med forebygging mot selvskading og selvmord. Jeg hadde allerede kjøpt en gul, men så la hun jo ut bilde av en i rosa og da måtte jeg jo kjøpe en til. Jeg betalte porto slik at jeg kan vise dere den når den kommer frem. Jeg gleder meg til å bruke den. Også gleder jeg meg til å vise dere. For denne flaska er litt annerledes enn den gule jeg har vist dere. Men nå har vi en hver. Samboeren min får den gule og jeg har den rosa. Desverre er den gule hjemme hos mamma siden jeg ikke har fått hentet den ennå.
I tillegg til betaling av flaska så har jeg overført penger til tantebarnet mitt sånn at hun kan kose seg masse i sommer. Hun har vært igjennom mye, men hun har også mye å feire. 10 år skolegang er nå avsluttet og hun gikk ut med kjempe bra karakterer. Jeg er så utrolig stolt av henne. Så jeg måtte overføre 500,- til henne. Hun fortjener det så sinnsykt mye. Så gratulerer så mye til tantebarnet mitt som skal over på vidregåndene til høsten. Hvor ble av den tia? Vel, hun har hvertfall blitt ei skikkelig flott, sterk og tøff jente.
Denne dagen er virkelig stappfull av positivitet. Jeg klarer faktisk ikke slutte å smile her jeg sitter for meg selv. Ser sikkert kjempe smart ut og jeg kommer definitivt til å få krampe i fjeset, men denne dagen er bare så god mot meg.
Hvordan har dagen din vært så langt?