Noen tanker om 2020

Så dagen i dag har altså gått til å rydde gangen. Jeg er halvveis og vel så det. Det er veldig deilig å få ryddet skikkelig opp i gangen. Dette er den delen av leiligheten som ikke har blitt gjort så mye med, men det er jo fint å pynte litt opp og ha det ryddig overalt. Når jeg får en idé på hvordan jeg vil ha det så klarer jeg alltid å holde det ryddig. Jeg må bare klare å finne en idé til hvordan det kan bli fint for da føler jeg at jeg må holde det sånn.

Forhåpentligvis får jeg et system som fungerer og som gjør gangen kjempe flott. Også kommer det jo til å bli forandringer i stua også (igjen). Så ukene fremover blir jo veldig spennende. Jeg har så mange planer for både innredning, halloween osv. Mange gode idéer som kommer til å gjøre resten av året bra.

2020 har jo vært et ganske tøft år for mange. For meg har det vært helt forferdelig. Året begynte med Jennie som ikke hadde mer krefter til å kjempe mot mørket. Jeg var så langt nede. Det knakk meg helt å få den tragiske nyheten. Så kom jo begravelsen hennes som jeg så vidt klarte å puste meg igjennom med tårer og et jerngrep rundt hjerte. Se kisten hennes bli senket knakk meg helt og jeg hadde falt på bakken hadde det ikke vært for broren min stod stødig. Det er den verste dagen i mitt liv.

Kort tid etter gikk faren til samboeren min bort. Så var det begravelsen der og urnenedsetting en stund etter. Så det at corona kom har ikke vært det verste i livet mitt. At jeg aldri skal få se tantebarnet mitt igjen eller bli bedre kjent med faren til samboeren min er det verste av alt. 2 flotte mennesker som jeg har måttet se bli begravet. 2020 har gitt oss mye sorg og smerte.

Jeg har derfor lyst til å gjøre det beste ut av resten av året. Nå har det vært mye naturbilder og alt mulig sånt, men så gikk jeg på en smell og var veldig nedfor. Derfor vil jeg prøve å gjøre hyggelige ting selvlm jeg ikke kan eller orker å dra noe sted. Corona kan ta fra meg Bergenstur, men jeg kan lage mye moro bare av å være hjemme.

Deg vil komme vonde dager og uker, men jeg kommer hvertfall til å gjøre det beste ut av det jeg har og gjøre meg selv glad. For jeg har lyst til å gjøre dagene mine så bra som mulig. Slik kan jeg kjempe mot depresjon, jeg kan gjøre livet mitt bedre og jeg kan kose meg masse. Nå har jeg satt meg mange idéer i hodet og det er for å holde depresjonen ute. For meg betyr det mer å gjøre dagen bra enn hva dagen består av. Man trenger ikke reise langt for å ha en super dag. Så det er altså hva jeg prøver å gjøre med alt som kommer fremover. Dere skjønner det når oktober starter hvis dere ikke alt har skjønt det.

Jeg har mistet mye de 2 siste årene, men jeg har også fått utrolig mye og det er det jeg ønsker å fokusere på. Alt det positive og bra som jeg kan gjøre og som jeg har kan løfte meg opp i hverdagen. Så forhåpentligvis blir det en mye mer positiv og koselig blogg enn det har vært. Forhåpentligvis har det vært det en stund allerde, men nå skal jeg hvertfall gjøre det enda bedre for nå kommer vinteren og jeg skal bevise for meg selv at depresjonen ikke kan knekke meg, ikke denne gangen. Jeg skal ha en fantastisk høst og vinter.

Følg gjerne bloggen på facebook HER om du ønsker å være med på reisen min der jeg overvinner depresjonen med positive tanker og masse gøyale ting.

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg