Strømbrudd og levende lys

Her sitter jeg og ser på Once Upon A Time og plutselig (midt i episoden) så går strømmen her og i hele nabolaget. Jeg så ingenting. Takk og lov at jeg vet nøyaktig hvor jeg legger fra meg mobilen. For da var det bare å sette på lommelykten på mobilen og gå rundt for å tenne lys. Akkurat når jeg er ferdig med å tenne lys og jeg kan se igjen så setter jeg meg ned og lyset kommer tilbake. Gjett om jeg ble frustrert a. Jaja, nå er det i det minste koselig her. For disse telysestake blåser jeg ikke ut igjen. Så da ble lyset slått av og eneste som får lov å stå på nå er tven.

Så her sitter jeg med telys i mørket fordi jeg ble småirritert av av strømmen gikk i 10 minutter, men jeg sa det til samboeren min. For det pleier ikke være lenge borte, men strømmen kan gå ganske ofte. Hvertfall ofte nok til at det irriterer meg.

Akkurat nå trengte jeg virkelig ikke dette. Jeg stresset rundt for å få lys i leiligheten, men egentlig ville jeg bare slappe av. Jeg har nemlig brukt dagen i dag til å få unna en del oppvask. Og da snakker jeg om alt det jeg tok med meg hit fra mamma. Det som har ligget i en kasse helt siden jeg var å hentet det. Endelig er kassa tom og halvparten er vasket og satt inn i skapene. Også har jeg gjort noen småting i tillegg så jeg er ganske utslitt. Derfor hadde jeg gledet meg til å bare slappe helt av, men selvfølgelig skjedde dette.

Nå skal jeg hvertfall slappe av uansett hva som skjer. Beina mine verker etter en lang dag. Noe som egentlig bare er deilig, men ikke når man må fly rundt for å tenne lys. Så nå skal jeg se videre på Once Upon A Time og ta livet med ro. I morgen kommer en ny dag og da tenker jeg at det blir litt hobby og litt mer oppvask. Det er hvertfall det som er planen så får vi se hva morgendagen bringer.

Så da er det bare for meg å lene meg tilbake med levende lys og TVtid. Fortell gjerne hva dine planer for kvelden er.

Følg gjerne bloggen på facebook HER

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg