I dag har jeg helt glemt bort planteoppdateringen fordi uka har gått så fort og jeg tenkte ikke på at det var fredag allerede i dag. Sprøtt hvor fort tiden kan gå. Av og til skjønner jeg ikke hvor den tiden ble av. F.eks hvis jeg sitter å maler så har det gått 4-6 timer på et blunk. Ja, så var det plutselig fredag igjen. Så la oss ta en titt på hvordan det går med plantene nå. Avokado, chili og paprikaplantene har det hvertfall bra, men la oss se litt nærmere på hver enkelt.
Først ut er chiliplanten. Chilien henger på ennå og den kommer til å henge der en stund til, men planten er blitt større. Det har kommet nye blader så denne planten har tenkt til å bli mye større. Jeg gleder meg til å se den vokse seg stor og jeg er spent på hvordan den kommer til å se ut til sommeren igjen. Også gleder jeg meg til chilien er moden så jeg kan lage chiliboller med den. Mat med hjemmedyrka grønnsaker er jo veldig spesielt, særlig når det er sånne ting som dette. Så her er det mye å glede seg til fremover når det kommer til chiliplanten. Den er utrolig vakker og utrolig stilig med den store chilien.
Og så var det avokadoplanten sin tur til å vise seg frem. Denne har jeg jo klipt toppen på så her venter jeg på nye skudd, men det kan jo ta en stund. Akkurat nå er den nok litt forvirra og lurer på hvor den skal fortsette å vokse, men forhåpentligvis får vi se den vokse seg stor i løpet av vinteren. Denne er jeg egentlig veldig spent på. Så her er det bare å smøre seg med tålmodighet, krysse fingrene og håpe at den vokser seg stor. Etterhvert skal den også få ny potte. Kanskje når den begynner å få nye skudd. Vi får se.
Og helt til slutt har vi paprikaplantene. Her skjer det også mye. Den største vokser jo som bare det. Det ser ut som den er veldig glad for den ekstra plassen i bøtta for hvis dere ser på siste bildet så har bladene kommet og de begynner å bli store. Dette er veldig gøy å se. Jeg liker å se at den vokser og blir større og større, men jeg håper ikke den blir for stor for vinduskarmen. Den er veldig flotte der den står og jeg vil virkelig ikke måtte flytte den noe annet sted, men vi får vente og se hva som skjer. Jeg vet jo at de blir store, men det er jo mye plass i vinduskarmen foreløpig. Uansett er det veldig fint å se at alle paprikaplantene trives og vokser. Ja, de to andre lever også godt i sine potter. Jeg kan se at begge plantene har fått noen små blader så de kommer nok til å strekke seg oppover med tiden de også.
Og der hadde vi kommet til slutten på denne ukens oppdatering. Forhåpentligvis går ikke uka så fort til neste fredag. Veldig kjipt å nesten glemme det. Noen ganger går det litt i surr med dagene og med tiden, men jeg prøver å holde styr på hvilken dag det er. Heldigvis kom jeg på det og fikk skrivd et innlegg for dere.
Og hvis dere ikke vil gå glipp av neste oppdatering så kan dere følge bloggen på facebook HER